چند روز قبل مطلبی در مورد ریزش اونس ونفت و سایر فلزات زدم که در این جند روز به وقوع پیوست لینک زیر انتهای مطلب در مورد چینین روزی های بود

http://bourseche.persianblog.ir/post/234/

دوستان برای کاهش ریسک سرمایه گذاری خود بخشی از سرمایه خود را به سمت ارزهای خارجی به ویژه دلار استرالیا ببرند بنده بخشی از سرمایه ام را نقد کرده ام و منتظر ورد به یکی از ارزهای معتبر میباشم .

باید واقع بین باشیم بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی ناشی از ضعف در برنامه ریزی و عدم وجود اینده نگری در بازیگران اصلی در این حوزه میباشد به اعتقاد من حتی اگر از شدت تحریم ها  کاسته شود که بعید است دولت اقتصاد کشور را با چالش های عمده ای مواجه ساخته است که خروج از ان خیلی سخت است .

بازار بی حال و راکدی را شاهد هستیم به نظر من حداقل 200 میلیارد پول لازم است که بازار را از چنین حالی خارج نماید ولی فعلا بزرگان بازار حتی با داشتن ان حرکتی نمیکنند.

یادم میاید  عرض کردم قیمت قندی ها هر جه شود من کاری با این صنعت ندارم امروز که نگاه کردم دیدم اوضاع انها بی ریخت است حرکت تقلیدی در هر حوزه ای به شکست منجر میشود .

واقعا تولید در کشور مرده است حالا من نمیدونم ما میخواهیم کی را حمایت کنیم بازسازی سیستم بانکی کشور یک امر حیاتی و ضروری است واقعا وضعت بدی دارد.

معوقات سنگین بانکی خود نشان از عدم دقت و رانت و و... میباشد.

در شرایط فعلی نقدینگی خود را بالای 50 درصد برسایند بازار کمی نگران کننده است.

موفق و شاد باشید