بازار امروز بسیار هیجانی بود تقریبا تمامی سهم های بازار در حداقل قیمتی خرید و فروش میشدند عدم جمع اوری صف های فروش سهم های بزرگ بازار واقعا جای سوال دارد زمانی در نماد فولاد مبارکه صندوق عشایر در قیمت های 300 تومن خرید های سنگینی انجام میداد اما حالا صف یک میلیونی را جمع نمیکند چرا؟

برخی از حقوقی های بزرگ بازار فعلا هدف اصلی خود یعنی حمایت از تولید و صنعت را رها کرده اند و دنبال ثروت های افسانه ای برای خودشان و دارو دسته خود هستند وقتی میتوانند ارز 1226 تومنی چند میلونی بگیرند و در بازار با سود بالای 40 درصدی بفروشند چه کاری است سراغ حمایت از تولیدی بیایند که یک طرف دولت خون انها را میکشد یک طرف تحریم های کشورهای امپریالیستی .

دوستان در صورتی که در مسکو توافقی جدی صورت نگیرد سقوط بورس جای خود  باید به فکر دولت بود که چگونه سود اوراق صادر را خواهد داد بانک های نزول خوار هم مشکل خواهند داشت دیگر تولیدی نخواهد بود تا بهره های 25 درصدی از انها بگیرند.

خرید ارز با ریسک های خاص خود همراه است از نگهداشتن ان بگیر تا خرید و فروش ان به هر حال فعلا داراییهای فیزیکی گزینه کم ریسکی هستند.

استراتژی من فعلا حضور در بازار است و خروج در این شرایط خیلی منطقی نیست در سهم های بنیادی و ریشه دار به صورت پله ای میتوان وارد شد جالب همیشه سهامدار خرد خود را طعمه سهامدار های عمده میکند علت اصلی ان هم نااگاهی است صف های فروش امروز یا کار حقیقی ها بود یا صندوق ها .

در مورد کلاسور حاج ایوب :

دوستان کلاسور یک نظم دهند به کار شما است الگوریتمی نیست که شما را به سود های نجومی برساند اما حرکت شما را در بازار بسیار منسجم و منطقی میکند و سری اول را دارم و در پایان خرداد سوپر کلاسور را حتما خواهم خرید قیمت زیادی ندارد ببینید شخص حاج ایوب را من خیلی وقت است دنبال میکنم شخصی دقیق و منظم هستند و شما میتوانید همیشه با وی مشاوره نمایید .

بازار های مالی امروزه به کلاسورهایی نیازمند هستند که ضریب خطا را کاهش دهند کار حاج ایوب کاری مدرن بود و ما بادی بتوانیم از روی همین کلاسورها کلاسور شخصی تهیه کنیم.

ریسک دیگر بازار قیمت نفت است براساس تحقیقات بسیاری افت قیمت نفت و در نتیجه افت درامد کشور همواره بیشتر بازار های کشور از جمله مسکن بورس و... را به رکورد میبرد امیدوارم قیمت نفت برگردد اگرجه بیشتر عوامل ریزش را نشان میدهند

موفق و شاد باشید