هیجان زندگی پس فرار از ایستایی

شما نمیتوانید سرمایه داری بدون نژاد پرستی داشته باشید

به نظرم حرف زیبایی مالکوم ایکس گفته است نگاه غرب به کشورهای مثل ایران دقیقا طغیان چنین حرکتی است اگرچه در یک سیستم ضعف کنترلر های سیستم خود عاملی در تضعیف سیستم هستند

بازار همچنان فشار عرضه را احساس میکند اشتیاق و هیجان درونی غریزه ای انسانی است پس نمیتوانیم  خیلی انالیز کمی از وضعیت ارایه دهیم اما به اعتقاد بنده نباید تک بعدی نگاه کرد حرکت صعودی دلار در واقع کمکی است به خروج از بیماری هلندی که به اعتقاد بهترین های اقتصاد کشور مهمترین چالش اقتصادی ما میباشد براینده چنین وضعیتی احیا نمودن صنایع ای است که در قدم اول توسعه ضروری میباشند اگرچه چند نرخی بودن ارزهای خارجی خود فساد و رانت بسیار زیادی میاورد و حتی برای برخی ثروت های افسانه ای را رقم میزند.

به نظر من بازار بورس حتی در شرایط فعلی هم جذابیت های زیادی دارد نباید فراموش کرد که دولت فعلی که اقتصاد کشور را در مردابی وحشتناکی فروبرده سال دیگر نیست باید امیداور باشیم دولتی پویاتر و دوراندیش تر در حوزه اقتصاد داشته باشیم تا با یک برنامه ریزی دقیق اوضاع را بهبود دهد.

در اخر هم عرض کنم در شرایط فعلی هدف خود را از خرید بر مبنای بازده نقدی در نظر بگیرد بازار بورس ما کوچک است با یک فرار سرمایه از بازار های رقیب حرکت های جهشی خواهد داشت پس فراموش نکنیم روندهای نزولی فعلی دایمی نیست

موفق و شاد باشید

شاهین

/ 4 نظر / 4 بازدید
هادی.الف

شاهین عزیز فرصت کردی در مورد حد ضرر هم ما را راهنمایی کن. چند درصد؟ چه مدت؟ استثنائاتی هم دارد؟ ودر آخر آیا برای سود هم حدی هست؟ ّبا آرزوی سلامتی.

علی

می پسندم و درود بر تو آقا شاهین.. تک نرخی بودن ارز یک اصله. باید رها کرد تا بازار انتخاب کنه. اما این بازار؟!! نه. بازار شفاف و پویا و ایمن.. آینده بورس برای کشور ما زیباست. چون اقلیم و منابع و ثروتهای فراوانی در اختیار کشور و شهروندان وجود داره. این موقعیت رکود بر جذابیت بازار اوراق بهادار افزوده. اما ادامه ان معضلی بس دشوارتر و پرهزینه تر از اکنون را برای سهامداران خرد بهمراه خواهد داشت.

sh

"...هدف خود را از خرید بر مبنای بازده نقدی در نظر بگیرد...." آیا منظورتون اینه که نوسانگیری نکنیم و برمبنای p/e خرید کنیم؟

مهدی ح

سلام و صبح به خیر برای من جالبه که شما همیشه سعی در ایجاد تعادل دارین .. وقتی همه با امیدواری حرف می زنن شما نکات منفی سیاسی و اقتصادی رو یادآور میشی و الان که کمتر کسی جرات می کنه بگه بورس هم هست! شما از آیندهای روشنش حرف می زنید.به نظرم این روش در ایجاد تعادل فکری برای تصمیمگیری خوبه. مشکلی که اخیرا پیدا کردم دوباره تنوع سبدم هست و هنوز فکر درست و حسابی براش نکردم.