روز جهانی کارگر

امروز اول می روزجهانی کارگر میباشد .

این روز بزرگ را به تمامی کارگران کشور تبریک میگویم.

/ 4 نظر / 4 بازدید
ایمان

شاهین جان سلام سرمایه گزاری سایپا امروز حدود 11 میلیون در درصد های منفی ( حوالی 205 تا 208 ) معامله شد. و کلا حجم مبنا در این سهم 1.5 میلیون است.این حجم معامله در 5 ماه اخیر بیسابقه بوده و معمولا بین 1 تا نهایتا 3 میلیون معامله می شده است. جالبتر اینکه تعداد معامله از همیشه کمتر بوده و تنها 183 معامله انجام شده. به نظرم مشکوک است. معنی تعداد معامله بالا چیست ؟ یعنی رشد زیادی در راه است ؟ پیش بینی شما از روند چیست ؟

جاوید

با سلام آقا شاهین جواب منو ندادی

جاوید

با سلام سئوالم این بود: می گویند سرمایه گذاری در بورس به توسعه شرکتها کمک می کنه. این درست بشرطی که افزایش سرمایه از محل اورده باشه و پول وارد شرکت شود . شرکتی که 10 ساله افزایش سرمایه نداده خرید و فروش سهم ان شرکت منجر به توسعه و رونق و نقد شوندگی سهم می شود ولی این موضوع چرا باعث افزایش قیمت سهم می شود ؟ چه ارزش افزوده ایی برای شرکت دارد ؟ سود خرید و فروش و افزایش قیمت سهم که توجیب خریدارران و فروشندگان می رود وچیزی گیر شرکت نمی اید . اصلا افزایش قیمت سهم یک شرکت چرا باعث سود اوری ان می شود؟ مثلا ایران خودرو تعداد تولید و قیمت فروش مشخص است و خودرو هم ندارد که تحویل بدهد افزایش قیمت سهم شرکت چه سودی برای این شرکت دارد؟ اگر محصول شرکت مثلا لوازم خانگی باشد یا مواد غذایی که بازار مصرف جدید ایجاد کند درست است ولی برای همه شرکتها صادق نیست. این دوگانگی چگونه توضیح دارد

جاوید

شاهین جان سلام من چندساله در بورس هستم. با مطالعه صحبت کردم. چرا صورت مسله من اشتباه است؟ یعنی سئوال من جواب نداشت؟ بنده در مورد افزایش سرمایه از محل اورده که موجب رونق شرکت می شود بحثی ندارم. لطفا سئوام را دوباره بخوانید .