پاداش

دوستان خبر دارند در مجمع های سالیانه برای تلاش های بسیار طاقت فرسای هیت مدیره پاداشی در نظر گرفته میشود که برخی اوقات حقوق دو سال یک کارگر است بگذریم که بسیاری از انها در چندین شرکت دولتی و شبه دولتی تا زیرمجموعه های به اصطلاح خصوصی انها عضو هیت مدیره هستند در واقع یک نوع حساب سازی قانونی است علت بیان این مطلب این بود که مدیر عامل بزرگترین خودرو ساز این کشور هم از بانک پارسیان و هم از خود خودرو سازی این پاداش را میگیرد جفا در حق سهامدار خرد است و بس.

چه خبر؟

بالاخره سر و کله اکنتور پییدا شد سود سال 91 را 230 تومن اعلام نمود و برای سال 90 هم 130 تومن ساخته است

بشهاب سود سال 91 را 81 تومن و در سال 90 تقریبا 65 تومن ساخته است

قجام هم باز زیان اعلام نمود واقعا نامردی کردند برخی سفته باز و این سهم را تا 700 تومن هم بالا بردند

بازار امروز بازاری مثبت بود ولی باید دید تا اخر هفته که انواعی از خبرهای تاثیر گذار بیرون خواهد امد مثبت می ماند یا خیر به نظر من در خرید با دقت عمل کنید

دلار هم تا 1950 پایین کشید و در انتهای روز برگشت به نظر من ورود به دلار هم در شرایط فعلی با ریسک همراه است پس به هوای اینکه دلار دیگه سقفی ندارد شیرجه نزنیم باید اهسته و پله ای وارد شد اگر چه من ترجیح میدهم در بورس بمانم زیرا در بلند مدت بسیاری از سهم ها بیش از هر بازاری بازدهی خواهند داشت .

فعالیت های برخی مسولین اقتصادی زیاد شده و به نظر میرسد به شدت نگران اینده هستند وزیر نفت از درخواست نشست با اوپک میگویید و وزیر اقتصاد هم از حمایت از بازار سرمایه باید دید مشکل فروش نفت ما به چه صورتی حل خواهد شد همگی میدانیم که بیمه نفتکش ها دست اروپایی ها است البته نه فقط برای ایران برای بیشتر کشور ها این گونه است و باید دید بیمه این نفتکش ها چگونه انجام خواهد شد.

ایران کشور فرصتها و فرصت سوزی ها است

موفق و شاد باشید

/ 5 نظر / 4 بازدید
ali reza

سلام استاد شاهین در جلسه دیشب رقم خورد: افزایش سقف تسهیلات‌دهی و اخذ سهام به‌جای وثیقه از جمله تصمیماتی است که با تصویب شورای پول و اعتبار اجرائی می‌شود. یکسال پیش هم صحبتش بود اما اجرایی نشد به نظرت تاثیر ی دارد در بورس ؟

مهدی ح

سلام من امیدوارم که این فشارها این سری منجر به نتایج مثبت مذاکرات بشه.افسوس آدمی حد نداره وقتی می بینه چه بر سر کشورش میره ... بازار هم که هنوز حمایت نیم بندی رو داره.ولی اگه حقیقیها نیان که بی فایده هست!تا سال آینده این موقع که انتخابات آمریکا و بعد ایرانه معلوم نیست چه خواهد شد. من بخش بزرگی از سبدم تبدیل به پارسان و غدیر و شپدیس هست و البته همه شون هم وابسته به شپدیس که اوضاع خوبی داره.تا تعدیلهای زنجیره ای و افزایش سرمایه غدیر منتظر می مونم تا وضعیت بهتر شه. منتظر برای ورود بیشتر به ثشرق و افرا هستم. بشهاب مشکل اصلیش چی بوده برای تعدیل منفی؟هر چند شما گفته بودین که تاثیر خیلی بدی روی وتوشه نداره! ممنون از حضور شما که همیشه مطالب خوب به روز و مفید دارین

ایمان

سلام وساپا امروز در حدود 102 تومان باز شد . من 8000 تا در 210 خرید دارم. خبر داری در مجمع چه گزشته و سود چقدر و کی می دهد ؟ به نظرت فردا خارج شوم ؟

ایمان

عصر بخیر در مورد وساپا جائی نوشته بود 48 تومان سود داده ( کی میدن ؟ ) و 103 درصد افزایش سرمایه ( که این یکی معنیش برای من با 8000 سهم چی است ؟) در آخر به نظرت ردش کنم یا صیر

آدریان

شاهین جان سلام استاد این سهم اجاره لیزینگ سینا3ماهه 20 درصد (صینا1) که در فرابورس جدیدا" نمادش باز شده داستانش چیه؟ باید کم ریسک باشه!