فراسوی بحران

اینکه صنایع کشور به مرحله ای رسیده اند که به شدت نیازمند تزریق منابع مالی و حمایت های جدی دولت میباشند ریشه در برنامه ریزی های بسیار بد و ناهنجار گذشته دارد که بحرانی خفته را پدید اورده است مثال بارز در این زمینه صنایع خودرو سازی می باشد که در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارد سیاست های حمایتی دولت در گذشته یک حاشیه امنیت خوب و انحصاری را برای انها بوجود اورده بود به هرحال بقیه صنایع کشور هم به دنبال صنعت خودرو به سمت بحرانی که هنوز با دلارهای نفتی پنهان است میروند.

قیمتهای جهانی به خصوص نفت افت سنگینی در روزهای گذشته داشتند خبرها و امارهای بد پشت سر هم امدند تا تمامی بازار ها به جز طلا را منفی کنند برای فردا بازاری منفی را پیش بینی میکنم امیدوارم از بازار حمایت شود وگرنه منفی شدید خواهد بود . برخی صنایع از افت قیمتهای جهانی تاثیرمثبت میپذیرند البته نه زیاد همانند بترانش بکام بموتو و... شاید صنایع لاستیک سازی.

اگر بهای نفت به قیمت های زیر 80 برسد واقعا باید ترسید کسری بودجه نامعلوم و بی انتهای دولت و نتیجه ان تورم های ثانیه ای در کشور بازیگری که با نفت 110 دلاری کسری میاورد با نفت 80 دلاری چه کند

روند ارزهای خارجی صعودی است در این شک نکنید تحرم ها یکی از مولفه های تاثیر گذار است هزینه های وحشتناک دولت عملکرد های هزینه زای دولت نفس اقتصاد را بریده است .

موفق و شاد باشید

/ 1 نظر / 4 بازدید
رها

با سلام لطفا به سرمایه گذاری بهمن توجه نمایید طبق اطلاعات بازار سرمایه tsetmc مورخ 11 خرداد بسیاری از سهامی که تا اردیبهشت سال جاری در سبد سهام وبهمن بودند اینک دیده نمی شوند : مانند فملی و خودرو و خاور و سکرما و ... امادر اطلاعات وبهمن در سایت کدال تا پایان 31 اردیبهشت سال جاری سهام مزبوردیده می شوند اگر وبهمن اقدام بفروش سهام فملی خود کرده باشد می تواند سود مناسبی کسب نموده باشد ...درصورت امکان صحت موضوع را بررسی نمایید