ملت

در مورد بیمه ملت عرض کنم در سال 82 به راه افت سود سال 90 تقریبا 25 تومن بوده که نسبت به سال گذشته افت داشته است اگر چه افزایش سرمایه از اورده داشته اما نسبت کاهش بسیار بیشتر از افزایش سرمایه 25 درصدی میباشد سهم شرکت از بازار داخلی هم نسبت به سال گذشته افت تقریبا سی درصدی داشته است و تمرکز شرکت بیشتر به سمت حوزه نفت  است با توجه به سهامداان عمده  بسیار اینن لابی برای حضور در ان حوزه فراهم میشود سود سال بعد را هم 24 تومن اعلام نموده است در کل چنگی به دل نمیزنه ولی میتوان دو سناریو را مطرح نمود البته با توجه به سهامداران عمده اگر با توجه به حضور تعداد زیادی از حقوقی های بازار در سهم امکان حمایت وجود دارد اما اگر با توجه به برخی حقوقی های شرکت که به شدت نیاز مند نقدینگی هستند شاید باعث شود رشد سهم پایدار نباشد و در همان روزهای اول سهم را بکشند با توجه به خاطره بد از بیمه ای ها و عرضه های با قیمت های بالا امیدوارم این هم مثل بقیه نشود معقول است حوالی صد تومان عرضه شود به نظر من در شرکت چیز خاصی وجود ندارد که به توان پ ب ای بالایی به سهم داد باز هم عرض میکنم همه چیز به حمایت های سهامداران عمده دارد.

صداری شوم باز هم گزارش ناجوان مردانه ای اعلام نمود دوستان باید بدانند پرسنل بالای این شرکت و میران این شرکت حقوق های میلیاردی دارند در این شک نکنید اگر اهل فن باشید به راحتی میتوانید پی ببرید به نظر من بهترین راهکار اخراج شرکت از بورس است .

کارکنان مپنا هم سهم را خوب حمایت میکند امسال شاید به مجمع شرکت بروم و یک عریضه ای تحویل مدیریت نالایق شرکت بدهم اگر چه اینها سهامدار خرد را تحویل نمیگیرند با حرکت کرد .

انصافا بازار در برخی سهم ها خوب اصلاح میکنه و پ ب ای بازار به زیبایی تمام میشکند امروز با یکی از دوستان بسیار حرفه ای در حوزه تکنیکال اشنا شدم که واقعا سعادتی برای بنده بود شاید از تحلیل های ایشان در وبلاگ قرار دهم بسیار تریدر حرفه ای هستند و بسیار فروتن برای بنده افتخاری بود که ایشان را ملاقات نمایم

فکر میکنم دلار اصلاه قیمتی خود را ادامه بدهد و در اینده نزدیک فرصت ورود خوبی بده امروز تا 1910 پایین کشید فعلا تزریق و جو ارام مانع رشد شده است.

موفق و شاد باشید "شاهین"

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدیار

من میگم با توجه به پدیدار شدن الگوی پروانه در دلار باید انتظار ریزش دلار رو تا 1840 داشته باشیم و پس از اون دوباره صعودش رو , که در صورت ریزش بیشتر این تحلیل فیلد خواهد شد.

ایمان

استاد گفتم که دیروز 30000 تا حق فاراک خریدم. با توجه به جو منفی با ضرر امروز بدم بره یا اوضاع بر میگردد ؟

ayvaz

سلام اساد شاهین قبل از هر چیز از حلیل ها ی خوبت خیلی ممنون تشکر میکنم از شما بخاطر دید خوبت نسبت به بورس وبازار ارز و... - وساپا وحقش بسته شد به خاطر تعدیل به نظر مثبت یا منفی .

ایمان

سلام شاهین جان این هفته تو زمان بازار سرت شلوغ است و نمی توانم از راهنمائی هات به موقع استفاده کنم. نمونش حق فاراک که دیروز 30 هزار خریدم ملت را امروز خریدم. ولی شنیدم 4 شنبه بسته می شود! به نظرت فردا باید فروخت در مثبت ؟

ایمان

غدیر در 4- امروز را مناسب خرید می دانستی ؟چرا داره منفی می خوره ؟

مهدی ح

سلام بنده دو تا مطلب راجع به ملت در کارگزاری خودم و پرشین تحلیل خوندم.به نظر بنیادیش بد نباشه و البته قیمتش مهمه.ظاهرا کارگزاریم در قیمت 132 تومن به اندازه 500 هزار تومن خریده.تعجب می کنم چرا کل 150 میلیون فروش نرفته و چون چهارشنبه بسته میشه احتمالا همون 4شنبه خارج بشم به شرط اینکه اوضاع خراب نشه. اینکه وارد ریسکهای بیشتر شده جالبه و شاید این بحث بیمه نفتکشها اثر مطلوبی روی سهم در بلند مدت بذاره چون دولت هم حامی هست. منتظر تحلیلهای تکنیکال شما هم هستیم.ولی به شخصه خیلی علاقه مند نیستم و دوست دارم بعد از انتخاب سهمم فقط در هنگام شرایط خوب تکنیکی بخرم. موفق و پیروز باشید

تازه کار

سلام شاهین جان آقا اگه حق تقدم یک شرکت مثلا فاراک رو بخریم و تا تاریخ اعلام شده که 6مرداد است نه حق رو بفروشیم و نه 100تومان به ازی هر سهم را به حساب شرکت واریز کنیم،چه اتفاقی می افتد؟ واقعا ببخشید من یه کم ناواردم کلی هم تا حالا ضرر کردم ولی باید به آینده امیدوار بود وگرنه ...[گریه]

محمد ا

سلام شاهین جان من دیروز حق فاراک رو 319 ریال خریدم همیشه نوسان مثبت میداد وقتی به کف می رسید ولی امروز ...[گریه] به نظر شما امکان رشد بیشتر است یا افت؟ با ضرر بدم بره یا دوباره میتونم حدود 350 ریال بفروشمش؟ ممنون از لطف شما

ایمان

سلام امروز چرا فاراک صف شده ؟خبری است ؟ نگه دارم ؟

ایمان

سلام شاهین جان از غمارگ تحلیلی داری ؟ مناسب خرید می دانی ؟