حرف حساب

روزگار بدی است هر کسی ارزنی دانش پیدا میکند میرود سراغ دکان تحلیل فروشی . رونق بورس زمانی رفت که هر کسی که قلمی در نوشتن داشت سراغ فروش ان رفت کمکی به این جماعت سهامدار خرد شکننده نکرد تا حداقل پایی در این بازار بگیرد دکان های تحلیل کارشان شده کلی گویی و نقل اخبار رفقا نامردها  به قدری تاثیر گذار شده اند که برخی از رفقا هم مثل انها کلی گویی میکنند و حرف حسابی ندارند بگویید حالا چرا اینجوری شده و چرا کاسبی برخی در رونق است ؟ خوب معلوم جماعتی که بیسواد وارد این گود میشوند نمیتوانند در بازار سودی بگیرند و بعد از مدتی سراغ همین دکان ها میروند اما نتیجه و سود انها نامعلوم.

توی مملکت کلی دکان تحلیل وجود دارد نامردها به ازای پولی که از این جماعت میگیرند حتی برخی مشکلات ابتدایی انها را هم برطرف نمیکنند . خوب عدم شفافیت ها در بازار در همه جا است از من بگیر تا سازمان بورس که سردسته است.

بگذریم...

اونس در یک حرکت انتحاری در هفته گذشته بیش از 4 درصد رشد نمود و بیشتر مقاومت های خود را شکست من خودم انتظار رشدی بیشتر از را متصور نیستم همه پای اونس نفت هم رشد خوبی نمود و تا حوالی 100 دلار هم رسید به اعتقاد برخی از کارشناسان این حرکت نفت اخرین حرکت صعودی نفت بود ولی زود است افکار این جماعت را باور کرد

در دل سکوت کشور دلار 2170 شد زمانی هر افزایش کوچیکی برخی را تحریک میکرد تا اتش بیار معرکه شوند و بگویید دلار ترکید بابا دلار نترکید ریال بدبخت ما ترکید الان رشد های بیش از 5 درصدی روزانه هم کسی را به فکر فرو نمیبرد این ملت فراموش کرده اند که رشد 5 درصدی ان کاهش 5 درصدی سرمایه انها را در پی دارد .

بازار پول فعلا بازار سرمایه را شکست داده است این واقعیتی دردناک است اما باید پذیرفت در اقتصادی که حاشیه سود خیلی از صنایع زیر 10 درصد است موسسات مالی کمتر از 25 درصد بهره راضی نمیشوند خودتان اخر اجرا را دریابید روند جذب سرمایه توسط این دو رقیب هم معلوم است .

فکر میکنم در مورد صنعت پالایشگاه سال گذشته پست های زیادی زدم افسوس که بیشتر دوستان روی این صنعت خرید نداشته اند شبریز سود خود را تقریبا دوبرابر نمود صنعتی مطمنی است شبندر در قیمت های 120 تا 130 ارزش سرمایه گذاری دارد.

در پایان در این بازار با احتیاط حرکت کنید

موفق و شاد باشید

شاهین

/ 3 نظر / 4 بازدید
مهدی ح

سلام شاهین جان به نظرم دانش واقعی ارزش داره و برای صاحبش توقع تولید ارزش می کنه و به نظرم چیز بدی هم نیست!اما اگه شهر طوری بشه که به قول معروف قورباغه هم هفت تیر کشی کنه فاتحه همه چیز خونده میشه.از قدیم هم گفته اند آدم باید خودش عاقل باشه.یعنی بعد از پیروی از 1 توصیه نا به جا گوشی باید دست من اومده باشه. این توصیه شما به شپنا به نظرم اوج زیرکی شما بود.در فضای وب جو عمومی بر عدم شفافیت این گروه هست که ظاهرا درست هم هست.اما کارشناس اونه که از گرد و غبار تشخیص بده که شما تشخیصت درست بود.

مهدی ح

شاهین جان شما روی سنگ آهنی فعال هستی؟از حال و روز کنور خبر داری؟یا قیمتهای فروشش؟ من از کنور خارج شدم تا در افت بعدی دوباره وارد شم. شاهین جان کمی راجع به استراتژی سرمایه گذاری هم کار کن توی وبلاگ. راستی من فراموش کردم از حل مشکلت بپرسم!امتحانات بود یا چیز دیگه؟حل شده به امید خدا؟ موفق و سلامت باشی

سورن

متاسفانه شما هم به نسبت افراد خبره بیسواد حساب میشید این حرف حساب است ناراحت نشید لطفا