نقدینگی

کمبود نقدینگی بازار را به شدت ضعیف نموده و از سوی دیگر عرضه های اولیه پی در پی این مشکل را دو چندان نموده است . اگر نقدینگی مناسبی تزریق نشود بازار روند صعودی نخواهد گرفت حقوقی ها هم در این روز ها اصلا حرکتی نمیکنند به نظر منتظر وضعیت بودجه ای کشور هستند و کنترل شاخص ناهنجار بازار.

به نظر میرسد وضعیت ارزی دولت خراب تر از این هم بشود کاهش فروش نفت از یک طرف و افت قیمت نفت در اینده این امر را جدی خواهد نمود دولت دربه در دنبال منبع درامدی برای هزینه های وحشتناک خود است تعهدات دولت هر روز بیشتر میشود اما منبع تامین این تعهدات مالی فعلا نامعلوم است.

به نظر من اوضاع یورو بدتر از این هم بشود برنامه های ریاضتی با همراهی سارکوزی صورت میگرفت با شکست وی چپی ها بعید است این برنامه را پی گیری کنند و این یعنی ناهماهنگی با المان و جلوگیری پخش نمودن مشکلات نتیجه صحبتم این است که احتمال ریزش در اینده هم در مورد اونس و هم در مورد نفت و سایر فلزات اساسی وجود دارد.

/ 5 نظر / 4 بازدید
مهدی ح

شاهین جان به نظرم قیمتهای جهانی نفت و فلزات مسیری متضاد با اونس داشته باشد!

مهدی ح

منظور من همبستگی تقریبی نفت و فلزات اساسی هست و تضاد اونها با قیمت طلا (انس)! مبحثی که "عزیز" در پست قبلی باز کردند خیلی جذاب و هیجان انگیز بود که به نظرم ناقصه متنش! نشان از توجه و دقت بالای ایشون هست.

مهدی ح

اگر یورو ضعیف شه .. و طلا هم پایین بره ... پس نقدینگی کجا میره؟به سمت دلار؟و طلا سرازیر؟

عزیز

با سلام من مطلب قبلی رو چون کپی پیست کردم بخشی از اون به دلیل محدودیت کاراکتر حذف شد. کل مطلب رو ایمیل کردم. به نظر خودم طرف استدلال معقولی رو بیان کرده بود که تو این چند ساله اتفاق افتاده. من برای دراوردن ارزش واقعی ارز ها به مابه التفاوت نرخ تورم کشورها بیشتر معتقدم.

مهدی ح

شاهین جان سلام! مرجعی سراغ داری که قیمت پتروشیمیها (اوره و متانول و ...) و فولادهای داخلی مرجع (فخوز) رو با سابقه قبلی داشته باشه؟ یه سوالی هم راجغ به ولساپا داشتم؟این شرکت که افزایش صد در صدی داده یعنی 60 میلیارد تزریق میشه و از اون طرف 100 تومن توی مجمع 90 تقسیم می کنه و همون 60 م جدا میشه!انگیزه و تاثیر آن بر شرکت چیه؟آیا سهامداران عمده نقدینگی تامین می کنند یا اثر مالی واقعی و موثر هم داره؟ ممنونم که سوالها رو با صبر و حوصله بی جواب نمی ذاری